0212 6608098 - 0212 6608099

MORTON NÖROMA

Morton nöroma, ayak parmaklarının arasındaki minik dijital sinirlerin tendonlar arasında sıkışarak tümör benzeri büyümesi ve o bölgede şiddetli ağrı ve yanmaya yol açması ile karakterize bir rahatsızlıktır. Genellikle 2. ve 3. Parmaklar arasında görülür. Kadınlarda daha sık olup, çoğunlukla tek taraflıdır. Tekrarlayan travmalar, uygunsuz ayakkabılar ya da ayağın şekil bozukluklarından dolayı olabilir. Hastanın şikayetleri hareketle, yürümekle artar, ayakkabıyı çıkarınca rahatlar.

Tedavisinde, kouyucu yastıkçıklar, obez hastalarda kilo vermek, parmak egzersizleri, uygun ayakkabı tercih etmek önerilir. Ultrason eşliğinde lokal anestezik ve kortizon enjeksiyonu faydalıdır. Dirençli olgularda cerrahi olarak çıkarmak gerekebilir.

Uzm Dr Ahmet SÜMEN – Morton Nöroma

TEŞHİS ve TEDAVİ İÇİN RANDEVU ALIN
Spor yaralanmaları , Eklem ağrıları ve Kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarınızın sizi yavaşlatmasına izin vermeyin. Bakırköy Ağrı Merkezinden bugün teşhis için randevu alın ve birinci sınıf uzmanlarımızdan oluşan takımımız ağrı ve yaralanmalarınızı tedavi etsin. Şiddetli ağrılarınız hafiflesin ve aktif yaşam stilinize geri dönün.